Hakkımda

Otobiyografi

21.10.1987 Ankara doğumluyum.

İlk öğrenimim Ankara’da başlayıp, 2001 senesinde Okul Birincisi olarak mezun olduğum Antalya-Tekirova’da sonlandı. (Hatırlarsınız tam 87 Kuşağını 8 yıllık eğitim vurmuştu…) Mezun oldum olmasına ama daha 3 yıl öncesine kadar Ankara derecesi bulunan, harıl harıl Fen Liselerine hazırlanan ben; belki inançsızlık, belki gerçekten tembellik, belki de ülkemin acı gerçeği eğitim bozukluğu (eğitim bozukluğu evet. Çünkü halen yüzlerce, binlerce okul birincisi kardeşim hakettikleri okullara giremiyorlar!) meselesi yüzünden Ancak Anadolu Teknik Lisesi’ne girdim.

Her ne kadar dönem dönem “Keşke süper lise alternatifini değerlendirseydim” desemde, Anadolu Teknik Lisesi ya da bünyesinde olduğu için halk tarafından değerlendirildiği haliyle Meslek Lisesi ve hatta yaşı Kemâle ermiş amcaların tabiriyle  Sanat Okulu mezunu olmaktan her zaman gurur duyarım. Buralarda gayet başarılı mesleki öğretimin yanı sıra ciddi bir de “Adam Olma” eğitimi veriliyor! Bazen acı süreçler de oluyor bu eğitim sırasında. Meslek Liselerinde okumuş kardeşlerim iyi bilir. “Kemik Sesi…” diye bir tabir vardır hocaların dilinde 😉

Lisede dersler çok iyi değildi. Hep “Teşekkür” ve okul takımında (Voleybol) oynamanın getirdiği ayrıcalıkla “Onur Belgesi” alarak geçti.  Liseye dair hatırladığım tek şey inanılmaz neşeli geçen Atelye derslerimiz…

Sonrasında tekrar kendimi bulduğum, derslerde başarıların sıralandığı Yüksekokul ve Üniversite dönemi… Bu kısımlarda kayda değer pek birşey yok aslında. Tabi Bölüm Derecesi ve Voleybol Takım Kaptanı olarak üst üste Akdeniz Üniversitesi Fakültelerarası Şampiyonlukları saymazsak =)

Henüz Mühendislik öğrencisi iken Akdeniz Üniversitesi Teknokentinde bulunan firmalarda paket program, web yazılımları ve internet servisleri üzerine çalıştım. Teknokentteki son tecrübem, Hollanda menşeili bir şirkette (Starsale), Yazılım Geliştirici (Software Developer) pozisyonundaydı. Yoğun olarak; Php, MySQL, Jquery ile ilgilendim. Bunun yanında CodeIgniter Framework, Yui, Ajax ve illaki Java ile ilgili kendimi geliştirme çabalarım da oldu.

Mühendislik mezuniyeti sonrası vatani görevimi gerçekleştirmek üzere başvurduğumda, Asteğmen Ad. Bl.ne çağırıldım. Polatlı Topçu ve Füze Okulu’nda Sb. Temel Eğitimi aldım ve kendi Bölüğümü 1.likle bitirerek nüfusa kayıtlı olduğum Ankara – Mamak’da, Barış Gücü Tug. Top. Tb. 4. Ob. Bt. da görevimi gerçekleştirdim. 2012’de Teğmen olarak terhis oldum.

Askerlik hizmetinin hemen ardından EVS (European Voluntary Service) projesi ile Slovenya’ya gittim ve burada gençlik projeleri, dil eğitimleri ve aktivitelerle dolu 3 ay geçirdim.

Antalya’ya döndükten sonra artık burası benim için “home town” diyerek kolları sıvadım ve eski yöneticilerimden birisiyle ortak ofis çalışmasına başladık. Piyasada iş yaparken en zor olan kısmın tahsilat olduğunu da bu süreçte öğrendim. Dönem dönem maddi sebeplerden medya kuruluşlarında Bilgi İşlem Müdürlüğü, emlak sektöründe Ofis-Teknoloji Yöneticiliği, Expo 2016’da Enformasyon Sorumlusu ve Yönetim Uzmanlığı gibi pozisyonlarda da buludum.

Serbest Bölgede bulunan ve ağırlıklı yurt dışına proje üreten bir firmada, Proje Mühendisliği yaparken nişanlandım. Çok kısa bir süre sonra da projenin lağvedilmesi ile işsiz kaldım 🙁

2017 senesinde havacılık sektörüne ilk adımı attığım SunExpress ile tanıştım. Sistem Mühendisliğine başvurup, teknik deposunda yaklaşık 2,5 yıl çalıştıktan sonra 😀 bir iç sınav ile Şefliğe yükseldim. Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara ve Frankfurt/Almanya teknik depolarının da bulunduğu tüm birimlere alet ve ekipman desteği sağlayarak, kalibrasyon takipleri ve kontrolleri ile ilgilendim. 2020-2022 arasında SunExpress Hat Bakım yazılımı için oluşturulan 25 kişilik Key User ekibinin bir parçası oldum. Çalışan Temsilcisi ve SAT (Special Assistant Team) Üyesi de olduğum şirket ile Şubat 2022’de yollarımız ayrıldı.

İşe iade istemli dava sürerken bir taraftan da freelance projelere ağırlık vermiş durumdayım.

Evli ve 1 çocuk babasıyım. Kızım ve çalışmalardan arda kalan zamanlarda hobilerime yöneliyorum 🙂 Bunlar ;

  • Kitap
  • Müzik
  • Tiyatro / Sinema
  • Doğa yürüyüşü / koşu
  • Fitness

  • EuroPass CV
  • Türkçe CV
  • İngilizce CV