Hakkımda

Otobiyografi

21.10.1987 Ankara’nın Altındağ ilçesinde doğdum.

İlkokulu, Mamak/ANKARA – Göynük/ANTALYA ve Tekirova/ANTALYA üçgeninde okudum ve 2001’de Okul Birincisi olarak mezun oldum  (Hatırlarsınız tam 87 Kuşağını 8 yıllık eğitim vurmuştu…) Mezun oldum olmasına ama daha 3 yıl öncesine kadar Ankara derecesi bulunan, harıl harıl Fen Liselerine hazırlanan ben; belki inançsızlık, belki gerçekten tembellik, belki de ülkemin acı gerçeği eğitim bozukluğu (eğitim bozukluğu evet. Çünkü halen yüzlerce, binlerce okul birincisi kardeşim hakettikleri okullara giremiyorlar!) meselesi yüzünden Ancak Anadolu Teknik Lisesi’ne girdim.

Her ne kadar dönem dönem “Keşke süper lise alternatifini değerlendirseydim” desemde, Anadolu Teknik Lisesi ya da bünyesinde olduğu için halk tarafından değerlendirildiği haliyle Meslek Lisesi ve hatta yaşı Kemâle ermiş amcaların tabiriyle  Sanat Okulu mezunu olmaktan her zaman gurur duyarım. Buralarda gayet başarılı mesleki öğretimin yanı sıra ciddi bir de “Adam Olma” eğitimi veriliyor! Bazen acı süreçler de oluyor bu eğitim sırasında. Meslek Liselerinde okumuş kardeşlerim iyi bilir. “Kemik Sesi…” diye bir tabir vardır hocaların dilinde pelesenk =)

Lisede dersler çok iyi değildi. Hep “Teşekkür” ve okul takımında (Voleybol) oynamanın getirdiği ayrıcalıkla “Onur Belgesi” alarak geçti.  Liseye dair hatırladığım tek şey inanılmaz neşeli geçen Atelye derslerimiz…

Sonrasında tekrar kendimi bulduğum, derslerde başarıların sıralandığı Yüksekokul ve Üniversite dönemi… Bu kısımlarda kayda değer pek birşey yok aslında. Tabi Bölüm Derecesi ve Voleybol Takım Kaptanı olarak üst üste Akdeniz Üniversitesi Fakültelerarası Şampiyonlukları saymazsak =)

Şimdilerde Hollandalı bir şirketin Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Teknokent Ofisinde, Yazılım Geliştirici (Software Developer) olarak görev yapmaktayım. Yoğun olarak; Php, MySQL, Jquery ile ilgileniyorum. Bunun yanında CodeIgniter Framework, Yui, Ajax ve illaki Java ile ilgili kendimi geliştirme çabalarım mevcut.

Mesleki çalışmalardan arda kalan zamanlarda hobilerime yöneliyorum. Bunlar ;

*  Yüzme
*  Kitap
*  Body – Fitness
*  Bağlama
*  Tiyatro
*  Sinema (çok kaliteli filmler olması kaydıyla)

  • EuroPass CV
  • Türkçe CV
  • İngilizce CV